Vítězství gymnastek a stříbro aerobiku v semifinále soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví 2018

V pátek 25. 5. 2018 se naše gymnastky a aerobik rozjely na postupové kolo soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví v Brně.

Konkurence týmů byla obrovská, na soutěž se sjela snad celá Morava - 60 týmů a 1200 účastníků. Letos nebyla soutěž rozdělena na školy a kluby, takže jsme museli bojovat o cenné kovy se špičkovými sportovními kluby z Blanska, Otrokovic, Olomouce, Uherského Hradiště, ...... O to více nás potěšilo 3. místo aerobiku -Zbojníci a 1. místo gymnastek se skladbou Po práci zábava. Také tým mladšího aerobiku se neztratil, když si ze sedmnácti týmů 9. místem vybojoval postup do Prahy.

V Praze 31 .5. 2018 se uskutečnilo Republikové finále, kam vyrazily týmy Lichožrouti a Zbojníci. Poměřili jsme síly s nejlepšími skladbami z celé republiky - od Plzně až po Ostravu. Na ploše se během dne představilo 2000 dětí. Předvedené skladby byly skvěle odcvičené, choreograficky vymyšlené a kostýmové ušité. Ještě máme co dohánět. Ale my jsme jen školní kroužek, jehož původním záměrem bylo, aby se děti hýbaly. To děláme a děláme to snad dobře, protože se naše týmy opět neztratily.

Lichožrouti 11. místo ze 17 týmů

Zbojníci 10. místo ze 14 týmů

Velkým bonusem nakonec byla loterie, kde vylosovaný tým vyhrál poukaz do Decathlonu. Štěstí se na nás usmálo a holky si můžou nakoupit na novou sezónu stejné sportovní oblečení.

Starší aerobik čeká poslední závod na republikovém finále v pražské Lucerně. Letošní sezóna byla náročná, ale zase jsme o něco vysportovanější, zdatnější, zkušenější a víme, že prohrát není vždy tragédie. Je to život a každý neúspěch i úspěch nám něco dal.