Křesťanské Vánoce

19.12.2019

Letos již po desáté nás navštívila paní učitelka Lída Štěpničková která žáky z prvního stupně seznámila s významem křesťanských Vánoc.

Pro každý ročník byl jiný program. Pro první třídu měl název „ Hvězda nad Betlémem“. Na závěr si děti vyrobily hvězdičku na zavěšení. Pro druhý ročník si paní učitelka zvolila téma „Advent, těšíme se na Vánoce“. Děti si vyrobily papírový adventní věnec. Program pro třetí ročník měl název „ Tři králové – příběh a legenda“. Děti vyráběly „zlatou hvězdu“. Program  pro čtvrtý ročník byl zaměřený na „ Betlém a betlémy“. I v tomto programu  děti vyráběly a to papírový betlém. Program pro pátý ročník se jmenoval „ Advent II a betlémské světlo“. V tomto programu se děti seznámily s tradicí a symbolikou adventního věnce a dozvěděly se o novodobé tradici „ Betlémské světlo“ o jeho symbolech a jeho předávání. Všechny besedy byly poutavé a zajímavé.