Jídelníček  Přihlašování stravy

!!! Vzhledem ke stavebním úpravám před školou se obědy musí přijít vyzvednout k zadnímu vchodu kuchyně.

Číslo jídelny : 0729

Změna jidelníčku a alergenů vyhrazena.

Kontaktní údaje na vedoucí školní jídelny:

Dáša Karasová
e-mail: karasova@zsbartuskova.cz

číslo účtu ŠJ:  6616450277 / 0100

Provozní řád školní jídelny

( 23.8.2022)

• Ve školní jídelně se připravují obědy pro žáky a zaměstnance školy a také pro externí strávníky v rámci VHČ.
  • Žáci a zaměstnanci školy konzumují oběd v jídelně.
  • Oběd do jídlonosiče je vydán pouze první den nemoci nebo pokud si strávník nestačil oběd odhlásit. V případě nepřítomnosti žáka ve škole je P O V I N - N O S T Í rodičů zajistit odhlášení stravy. Žák má nárok na oběd za cenu potravin pouze je-li ve škole nebo první den nemoci. Pokud je žák neodhlášen po dobu nepřítomnosti ve škole, může mu být naúčtována, dle zákona 561/2004 Sb. a vyhlášky 107/2005 Sb., plná cena ( potraviny + mzdy + režie )  i za propadlé obědy.
  • Výdejní doba je od 11:25 hod. – 14:00 hod., pokud není určeno jinak. Během výdejní doby zodpovídá za pořádek v jídelně pedagogický dozor určený v rozpisu.
  • Externí strávníci odebírají oběd do jídlonosiče v jídelně ve stanovené době od 10:45 hod. – 11:15 hod. nebo formou výměny nosičů u zadních dveří do kuchyně.
  • Přihlášky a odhlášky obědů se přijímají den předem telefonicky do 14:00 hod. na telefonním čísle 568 850 228, později na e-mail: karasova@zsbartuskova.cz . Pouze v pondělí ráno lze změny nahlásit do 8:00 hod.. Od 1.9. 2022 je možnost i přes online aplikaci Strava.cz.
  • Oběd se vydá po přečtení platné karty nebo čipu ve snímači. Karta a čip na stravování platí neomezeně až do zničení nebo ztráty. Čipy ( již přidělené i nové) se zpět nevykupují, zůstávají v držení strávníka.Všichni strávníci, kromě hotově platících, jsou tedy neustále přihlášeni. Je proto nutné každou změnu nahlásit, především odhlášku oběda!!!
  • Stravné se platí formou inkasa ze sporožira nebo jiných bankovních účtů zpětně za uzavřený měsíc nebo hotovostní platbou předem, nejpozději však do 15 dne příslušného kalendářního měsíce.
  • Po tomto datu bude další výdej obědů zablokován až do vyrovnání dluhu. Blokace obědů se týká i neprovedeného inkasa a jeho neuhrazení do data určeného vedoucí jídelny, zpravidla do 3 dnů po upozornění. Pokud bude inkasní platba opakovaně neuhrazena, bude strávník převeden na platbu hotovostní s okamžitou úhradou příslušného i dlužného měsíce.

Ceník obědů

platný od 1.1.2023 dle vyhlášky o školním stravování č. 107/2005 Sb.. Změna : 272/2021 Sb.

Strávníci 7 – 10 let 33,- Kč
Strávníci 11 – 14 let 36,- Kč
Strávníci 15 a více let 37,- Kč

MŠ strava celkem  (přesnídávka + oběd + svačina)
Strávníci 3 - 6 let
50,- Kč
Strávníci 7 let
55,- Kč

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují předepsaného věku. Školní rok začíná 1. září a končí 31. srpna následujícího kalendářního roku.

Zaměstnanci školy 37,- Kč
Cizí strávníci 80,- Kč

Cena čipu je 121,- Kč a cena karty je 35,- Kč.

Provozní řád výdejny mateřské školy

• Provoz školní výdejny se řídí vyhláškou 107/2005 Sb. o školním stravování.
  • Strava je připravována ve školní kuchyni a je do školky přepravována v termoportu a přepravních boxech v počtu přihlášených jídel na základě záznamu o docházce.
  • Stravu pro děti je možno odhlašovat do 7.00 hod. každý den. Neodhlášenou stravu si může zákonný zástupce vyzvednout v první den nepřítomnosti dítěte ve školní jídelně.
  • Přesnídávka se vydává v 8.30 hod., oběd v 11.30 hod. a odpolední svačinka v 14.00 hod. Ve školce je zajištěn i pitný režim. Cena 1,- Kč / den je zahrnuta v ceně přesnídávky.
  • Stravné a školkovné se platí formou inkasa ze sporožira nebo jiných bankovních účtů zpětně za uzavřený měsíc nebo hotovostní platbou, nejpozději do 15 dne příslušného kalendářního měsíce.
  • V případě dluhu na stravném a školkovném, který nebude uhrazen do konce příslušného kalendářního měsíce u hotovostních plateb, nebo do konce následujícího měsíce u inkasních plateb, bude toto považováno za hrubé porušení školního řádu MŠ a v případě opakování může být toto důvodem k vyloučení dítěte z předškolního vzdělávání.