Jídelní lístek pro týden      10.12.     -    14.12.    2018
Hlavní jídlo: Pečená ryba hoki,brambor.kaše nebo brambory,červená řepa   4,7,
Nápoj:  Čaj, voda,
Svačina:
Úterý Přesnídávka:        ZMĚNA  Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ - OPRAVA VODOVODNÍHO POTRUBÍ
Polévka:  zeleninová
Hlavní jídlo: Vepřová sekaná, brambory, okurek, tyčinka, ovoce   1,3,7
Nápoj:

Polévka: S kapáním    1,3,7,9,
Hlavní jídlo: Vepř.pečeně, špenát listový, brambory nebo brambor. knedlík , ovoce,   1,3,7,
Nápoj: Mrkvík, voda

Polévka: Zeleninová s pohankou     7,9,
Hlavní jídlo: Kuře na paprice, houskový knedlík nebo těstovina , ovoce   1,3,7,
Nápoj: Čaj, voda, mléko

Polévka: Z červené čočky    7,
Hlavní jídlo: Těstovinový salát  1,3,7,
Nápoj: Štáva, voda ,mléko

Jídelní lístek pro týden
Pondělí Přesnídávka:
Nápoj:  Čaj, voda
Úterý Přesnídávka:
Nápoj: Šťáva, voda ,

Nápoj:

Nápoj: Čaj,voda

Nápoj: Šťáva, voda,
Svačina:

**  cizí nebo dospělí strávníci

ZMĚNA JÍDELNÍČKU A ALERGENŮ VYHRAZENA

Výskyt dalších sledovaných alergenů možný.
Bližší informace o alergenech ( zejména 1 a 8 ) a gramáži u vedoucí jídelny nebo kuchařky.

SEZNAM ALERGENŮ dle směrnice 1169/2011 EU

1 OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK
pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut a výrobky z nich

2 KORÝŠI

3 VEJCE

4 RYBY
a výrobky z nich

5 PODZEMNICE OLEJNÁ ( ARAŠÍDY )

6 SÓJOVÉ BOBY ( SÓJA )

7 MLÉKO
a výrobky z něj

8 SKOŘÁPKOVÉ PLODY
mandle, různé druhy ořechů a výrobky z nich

9 CELER

10 HOŘČICE
a výrobky z nich

11 SEZAMOVÁ SEMENA ( SEZAM )

12 OXID SIŘIČITÝ A SIŘIČITANY
v koncentracích 10mg, ml/kg, vyjádřeno SO 2

13 VLČÍ BOB ( LUPINA )

14 MĚKKÝŠI
a výrobky z nich

Kontaktní údaje na vedoucí školní jídelny:

Dáša Karasová
e-mail: karasova@zsbartuskova.cz

UPOZORNĚNÍ

Nově lze kromě karty zakoupit pro výdej obědů i ČIP. Cena je 115,- Kč. Může se připevnit na klíče nebo karabinku, záruka je celých 9 let.

Provozní řád školní jídelny

• Ve školní jídelně se připravují obědy pro žáky a zaměstnance školy a také pro externí strávníky v rámci VHČ.
  • Žáci a zaměstnanci školy konzumují oběd v jídelně.
  • Oběd do jídlonosiče je vydán pouze první den nemoci nebo pokud si strávník nestačil oběd odhlásit. V případě nepřítomnosti žáka ve škole je P O V I N N O S T Í rodičů zajistit odhlášení stravy. Žák má nárok na oběd za cenu surovin pouze je-li ve škole nebo první den nemoci. Pokud je žák neodhlášen po dobu nepřítomnosti ve škole, může mu být naúčtována, dle zákona 561/2005 Sb. a vyhlášky 107/2005 Sb., plná cena 50,- Kč i za propadlé obědy.
  • Výdejní doba je od 11:25 hod. – 14:00 hod., pokud není určeno jinak. Během výdejní doby zodpovídá za pořádek v jídelně pedagogický dozor určený v rozpisu.
  • Externí strávníci odebírají oběd do jídlonosiče ve stanovené době od 11:00 hod. – 11:25 hod.
  • Přihlášky a odhlášky obědů se přijímají den předem telefonicky do 14:00 hod. na telefonním čísle 568 850 228, později na e-mail: karasova@zsbartuskova.cz . Pouze v pondělí ráno lze změny nahlásit do 8:00 hod..
  • Oběd se vydá po přečtení platné karty nebo čipu ve snímači. Karta a čip na stravování platí neomezeně až do zničení nebo ztráty. Všichni strávníci, kromě hotově platících, jsou tedy neustále přihlášeni. Je proto nutné každou změnu nahlásit, především odhlášku oběda!!!
  • Stravné se platí formou inkasa ze sporožira nebo jiných bankovních účtů zpětně za uzavřený měsíc nebo hotovostní platbou předem, nejpozději však do 15 dne příslušného kalendářního měsíce.
  • Po tomto datu bude další výdej obědů zablokován až do vyrovnání dluhu. Blokace obědů se týká i neprovedeného inkasa a jeho neuhrazení do data určeného vedoucí jídelny, zpravidla do 3 dnů po upozornění. Pokud bude inkasní platba opakovaně neuhrazena, bude strávník převeden na platbu hotovostní s okamžitou úhradou příslušného i dlužného měsíce.

Ceník obědů

platný od 1.2.2012 dle vyhlášky o školním stravování č. 107/2005 Sb. (nové rozdělení dle věkových skupin)

Strávníci 7 – 10 let  23,- Kč
Strávníci 11 – 14 let  25,- Kč
Strávníci 15 a více let  26,- Kč

MŠ strava celkem  (přesnídávka + oběd + svačina)
Strávníci 3 - 6 let
34,- Kč
Strávníci 7 let
37,- Kč

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují předepsaného věku. Školní rok začíná 1. září a končí 31. srpna následujícího kalendářního roku.

Zaměstnanci školy  26,- Kč
Cizí strávníci  50,- Kč

Provozní řád výdejny mateřské školy

• Provoz školní výdejny se řídí vyhláškou 107/2005 Sb. o školním stravování.
  • Strava je připravována ve školní kuchyni a je do školky přepravována v termoportu a přepravních boxech v počtu přihlášených jídel na základě záznamu o docházce.
  • Stravu pro děti je možno odhlašovat do 7.00 hod. každý den. Neodhlášenou stravu si může zákonný zástupce vyzvednout v první den nepřítomnosti dítěte ve školní jídelně.
  • Přesnídávka se vydává v 8.30 hod., oběd v 11.30 hod. a odpolední svačinka v 14.00 hod. Ve školce je zajištěn i pitný režim. Cena 1,- Kč / den je zahrnuta v ceně přesnídávky.
  • Stravné a školkovné se platí formou inkasa ze sporožira nebo jiných bankovních účtů zpětně za uzavřený měsíc nebo hotovostní platbou, nejpozději do 15 dne příslušného kalendářního měsíce.
  • V případě dluhu na stravném a školkovném, který nebude uhrazen do konce příslušného kalendářního měsíce u hotovostních plateb, nebo do konce následujícího měsíce u inkasních plateb, bude toto považováno za hrubé porušení školního řádu MŠ a v případě opakování může být toto důvodem k vyloučení dítěte z předškolního vzdělávání.