Projektový den na Katolickém gymnáziu

19.12.2022

Ve středu 14.12.2022 se vybraní žáci devátých tříd zúčastnili druhé části projektového dne na Katolickém gymnáziu. Tentokrát se zaměřením na biologii a chemii. Během biologické části se žáci učili práci s mikroskopy. Vytvářeli si vlastní preparáty, které následně zkoumali. Všechny zaujalo zejména zkoumání jednotlivých částí včel. Chemická část byla zaměřená na práci v chemické laboratoři, kde si všichni mohli vyzkoušet vybrané pokusy. Velice zajímavý byl pokus nazvaný ,,zlatý déšť, při kterém si žáci vyráběli ,,zlato". Celý projekt, který je zaměřený na žáky devátých tříd, se nám moc líbí.