Soutěž ke 170. výročí narození T. G. Masaryka

4.3.2020

V sobotu 29. února 2020 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže

V sobotu 29. února 2020 se uskutečnilo v Kamenném sálu třebíčského zámku slavnostní vyhlášení soutěže ke 170. výročí narození T. G. Masaryka. Soutěž se konala pod zášťitou senátorky Hany Žákové. Do soutěže se zapojilo 46 žáků základních škol a víceletého gymnázia v Třebíči. Naši školu reprezentovaly dva soutěžní týmy. První tým ve složení Adriana Neuvirtová a Adam Daniel Krotký se věnovali ve své práci především Borovině a svoji práci postavili na výpovědích pamětníků. Za svoji práci získali zvláštní ocenění za práci s historickými prameny. Druhý tým - Marie Magdaléna Davidová, Viktor Ježek, Yasmin Shudeiwa a Gabriela Svobodová si vybrali jako téma místa v Třebíči spojená se jménem T. G. Masaryka. S touto prací v soutěži vybojovali první místo. Oběma týmům děkujeme za reprezentaci školy. Oba týmy se podívají 11. května 2020 do Prahy, do sídla Senátu ČR, kde je provede senátorka Hana Žáková. Všechny soutěžní práce jsou vystaveny v Městské knihovně v Třebíči na Karlově náměstí. Prohlédnout si je můžete až do konce března 2020.