Zeměpisná olympiáda - školní kolo

18.1.2023

Dne 4. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády.

Dne 4. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, které se zúčastnilo 20 žáků.
Soutěž probíhala ve třech kategoriích: A (6. třída), B (7.třída), C (8. a 9. třída).
Olympiáda byla rozdělena do třech částí: 1. Práce s atlasem, 2. Písemný test geografických znalostí a 3. Praktická část. U každé z částí museli žáci prokázat, jak šikovní zeměpisci jsou.

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády:
Kategorie A (6. třída) - 1. místo JAKUB SVOBODA (6.B), 2. místo VOJTĚCH STOKLAS (6.A), 3. místo TADEÁŠ FRONC (6.A)
Kategorie B (7. třída) - 1. místo KAREL KOPEČNÝ (7.C), 2. místo MARTIN DENEMAREK (7.C), 3. místo NELA KRČÁLOVÁ (7.C), NELA CHALUPOVÁ (7.S)
Kategorie C (8. a 9. třída) - 1. místo JAKUB MACURA (8.C), 2. místo ROBIN HOŘÍNEK (8.B), 3. místo MARIKA VRTALOVÁ (9.B)

Do okresníko kola zeměpisné olympiády postupují 3 žáci z kategorie C: Jakub Macura, Robin Hořínek, Marika Vrtalová.
Okresní kolo se bude konat ve středu 15.2.2023.

Všem zúčastněným děkujeme za odvahu. Těm, kteří postupují do okresního kola přejeme hodně štěstí.