Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Dne 4. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády.

Dne 4. ledna 2023 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, které se zúčastnilo 20 žáků.
Soutěž probíhala ve třech kategoriích: A (6. třída), B (7.třída), C (8. a 9. třída).
Olympiáda byla rozdělena do třech částí: 1. Práce s atlasem, 2. Písemný test geografických znalostí a 3. Praktická část. U každé z částí museli žáci prokázat, jak šikovní zeměpisci jsou.

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády:
Kategorie A (6. třída) - 1. místo JAKUB SVOBODA (6.B), 2. místo VOJTĚCH STOKLAS (6.A), 3. místo TADEÁŠ FRONC (6.A)
Kategorie B (7. třída) - 1. místo KAREL KOPEČNÝ (7.C), 2. místo MARTIN DENEMAREK (7.C), 3. místo NELA KRČÁLOVÁ (7.C), NELA CHALUPOVÁ (7.S)
Kategorie C (8. a 9. třída) - 1. místo JAKUB MACURA (8.C), 2. místo ROBIN HOŘÍNEK (8.B), 3. místo MARIKA VRTALOVÁ (9.B)

Do okresníko kola zeměpisné olympiády postupují 3 žáci z kategorie C: Jakub Macura, Robin Hořínek, Marika Vrtalová.
Okresní kolo se bude konat ve středu 15.2.2023.

Všem zúčastněným děkujeme za odvahu. Těm, kteří postupují do okresního kola přejeme hodně štěstí.