Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B)

Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B)
je spolufinancován Evropskou unií ve výši 148 801 183,04 Kč.

Registrační číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015
Název a číslo výzvy: Výzva č. 02_16_020 pro individuální projekty systémové II v PO3
Typ projektu: Individuální projekt systémový
Doba realizace: 1. 4. 2017 – 31. 3. 2022
Projekt je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OPVVV), prioritní osa (PO) 3 Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání.

Stručný popis projektu

Projekt přinesl vybraným školám mentorské vedení pro učitele, koučink pro ředitele škol, poradenské a konzultační služby přímo v krajích nebo nabídku dalšího vzdělávání pro pedagogické pracovníky i zástupce veřejné správy.

Prohloubením kompetencí pedagogů a řídících pracovníků škol cílil projekt na zvýšení dostupnosti kvalitního vzdělání pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, a tím směřoval i k naplnění specifického cíle 3: Podpora společného vzdělávání Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

V rámci projektu bylo podpořeno 24 škol v každém kraji, z tohoto počtu absolvovalo 12 škol vzdělávací program základní přípravy pedagogických pracovníků a program pro vedení škol. Dalších 12 škol z kraje získalo celé portfolio rozšířených vzdělávacích, mentorských a koučovacích služeb a služeb externích odborníků.

V každém kraji vznikla při krajských pracovištích NIDV Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání, která pomáhají školám a školským zařízením, ale i rodičům přímo v regionech.

Cílem projektu APIV B bylo také zlepšit informovanost veřejnosti v otázkách spojených s inkluzí ve školách. Proto po celé republice proběhla série informačních seminářů.

Roli průvodce či rádce v oblasti společného vzdělávání plní interaktivní webová aplikace, která v rámci projektu vznikla.