4.11.2018

31. říjen je dnem, který mají ve světě rády především děti.

Převléknou se do kostýmů a s větou TRICK OR TREAT chodí v okolí domova a dostávají spoustu sladkostí - TREAT. A když jim sousedé neotevřou, pak přijde TRICK - nějaká nezbednost. I české děti mají rády kostýmy, strašidla, sladkosti, ...... , zkrátka vše, co Halloween znamená. A tak není divu, že se tento svátek u nás zabydluje. Žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd se v hodinách angličtiny naučili slovíčka, a pak už jen stačilo nachystat několik TRIKŮ A ÚKOLŮ, a mohlo se soutěžit. Ten, kdo chtěl mlsat, musel vyřešit tajenky, osmisměrky, přesmyčky. Všichni si poradili i s prací s textem, nezalekli se otázek, tvořili rozhovory i věty o tomto svátku. A to vše v angličtině s pomocí slovníku. A kdo vyhrál? Vlastně všichni. Podle vybojovaných bodů dostal každý svůj šek a za něj si mohl něco nakoupit v Halloweenském obchodě. Čtvrťáci i páťáci prokázali, že umí spolupracovat, bojovat, bavit se angličtinou a užít si soutěž. Tak HAPPY HALLOWEEN.