HALLOWEEN na 1. stupni

listopad 2021

Letošní Halloween jsme na 1. stupni spojili s jazykovou soutěží.

Děti 3.-5. ročníků se v hodinách angličtiny seznamovaly s tímto svátkem, který u nás své tradice nemá, ale získává na oblibě. Žáci se učili nejen nová slovíčka, ale i písně, básničky, řešili hádanky, osmisměrky, křížovky, četli a poslouchali příběhy. Nechyběl tanec, masky, TRICK or TREAT a hry.  "Halloweenský" týden vyvrcholil před podzimními prázdninami. Kluci a holky, vlastně duchové, čarodějnice, čarodějové,......, si vytvořili dvojice, pro které byla nachystána soutěž. Tým musel vyřešit mnoho úkolů, za jejichž splnění dostával písmena. Z těch  složil kód k pokladu. Všechny skupiny došly do úspěšného konce, a tak si mohly pořádně zamlsat. Všichni byli  vítězové a zaslouží si velkou pochvalu, protože  bojovali s nadšením, nevzdávali se, i když to občas hned nešlo.