Environmentální výchova, výuka a osvěta

Obsahem EVVO je vytváření pozitivních postojů k životnímu prostředí, k úctě k životu ve všech jeho formách a znalost a péče o prostředí kolem nás.

Aktivity v rámci EVVO:

• ekologické výtvarnictví,
  • sběr starého papíru,
  • třídění odpadu,
  • sběr pet lahví a víček,
  • podávání grantových projektů na Zdravé město Třebíč, do Kraje Vysočina, MŠMT i dalších institucí,
  • Veletrh zdraví,
  • Den Země,
  • exkurze Esko-T, čistička odpadních vod, úpravna vody Heraltice, Dalešická přehrada, JEDU, TTS Třebíč, kompostárna u Náměště n.Oslavou, ZOO, (Jihlava nebo Dvůr Králové nad Labem), expozice týkající se vývoje člověka (Dolní Věstonice, Antrophos Brno),
  • přírodovědné a ekologické projekty ve výuce na obou stupních ZŠ,
  • práce na školní zahradě,
  • výuka ve SEV Chaloupky,
  • zapojování se do různých přírodovědných a výtvarných soutěží v rámci EVVO,
  • spolupráce se Zdravým městem Třebíč, Svazem zahrádkářů, Státním zdravotním ústavem Jihlava a Praha, Studentským parlamentem města, Krajskou hygienickou stanicí Jihlava.

Koordinací práce v této oblasti je pověřena vyučující 2.stupně Mgr. Dana Václavová, která absolvovala specializační studium pro koordinátory EVVO.